Semifinále Wimbledonu 2012: Murray – Tsonga

Wimbledon 2012 (semifinále): Andy Murray v Jo-Wilfried Tsonga

Murray má obrovskú možnosť prepísať históriu.

Škót Andy Murray sa dnes poobede snažiť prebojovať sa do prvého finále Wimbledonu vo svojej kariére. V ceste mu v semifinále stojí nasadený 5 hráč turnaja Jo-Wilfried Tsonga.

Jednotka britského tenisu porazila po ťažkej bitke v štvrťfinále posledného Španiela na Wimbledone Davida Ferreru 6:7 (7/5), 7:6 (8/6), 6:4 a 7:6 (7/4)

Stavte si na budúceho finalistu Wimbledonu. Kurz na triumf Murraya je 1,40, pričom šanca Tsongu je ohodnotená kurzom 3,00.

Murray postúpil do wimbledonského semifinále štvrtý rok za sebou. Dnes sa Škót stretne s Francúzom s ktorým má výbornú bilanciu. Murray ho porazil v piatich zo šiestich vzájomných zápasov včetne dvoch stretnutí na tráve. Ak Tsongu, ktorý minulý rok prehral semifinále s Djokovičom, porazí, stane sa prvým domácim finalistom od roku 1936.

Sám Murray preto urobí všetko, aby sa pred dnešným vystúpením vyhol médiám. Chce ešte relaxovať a pripraviť si plán na francúzskeho tenistu, ktorý v štvrťfinále pobalil kufre Nemcovi Philippovi Khlschreiberovi.

Samozrejme cítim určitý tlak, ale ak nad tým veľmi premýšľať, čítate noviny a sledujete televíziu, tak tlak na vás doľahne ešte viac,“ prehlásil Murray.

Ak sa tomu dokážete brániť a uzavriete sa do vlastnej bubliny, máte šancu prežiť. Poslúchajte ľudí, ktorých máte po svojom boku a dokážete sa tomu vyrovnať.“

Nakoniec dodal: „Je samozrejmé, že som v dobrej pozícií a mám najlepšiu šancu dostať sa do finále. V tejto pozícií som už bol niekoľkokrát, ale teraz sa chcem dostať ďalej.

Wimbledon 2012 (semifinále): Andy Murray v Jo-Wilfried Tsonga

Wimbledon 2012: Andy Murray vs Jo-Wilfried Tsonga

Sledujte zápas v priamom prenose zadarmo. ŽIVÉ VYSIELANIE ONLINE >>
[poll id=“6″]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*