US Open 2012: Andy Roddick končí kariéru

Andy Roddick US OPEN 2012

Americký tenista Andy Roddick v deň svojich narodenín svojim prehlásením prekvapil tenisový svet, vraj po US Open končí s tenisovou kariérou.

Včera bývalý najlepší tenista sveta Andy Roddick oslávil presne 30 rokov. Tenista, ktorého život sa prehupol bližšie k 40-ke ako k 20-ke, však fanúšikom pripravil nemilé prekvapenie.

Oficiálne počas práve prebiehajúceho amerického Grand Slamu prehlásil, že tento newyorský turnaj je v jeho kariére tým posledným.

Turnaj, ktorý sa hráva na Flushing Meadows, poznala správa momentálne 22 najlepšieho tenistu sveta podľa rebríčka ATP.

Premýšľal som nad týmto do začiatku sezóny. Toto prehlásenie som chcel povedať tu na tomto turnaji. Keď som hral prvé kolo, tak toto rozhodnutie vo mne dozrelo.

Tenista, ktorý získal len jediný grandslamový titul tým, že v roku 2003vyhral US Open dodal: „Myslím si, že chcem dať ľuďom šancu sa so mnou rozlúčiť. Neviem, ako mi to na turnaji pôjde ďalej, dúfam však, že dobre.

Nechcel by som to oznamovať pri vypadnutí, alebo až za 4 dni. Neprial by som si, aby si potom ľudia mysleli, že odchádzam lebo som nezvládol turnaj a som psychicky nestabilný.

Večne pozitívne naladený Roddick na margo početných zranení dodal: „Neviem, či som pripravený ísť ďalej aj budúcu sezónu. V perfektom svete som vždy chcel, aby som oznámil môj odchod tu na tomto turnaji, a dodal: Mám tu veľa rodinných priateľom.

Vo svojej tenisovej kariére dokázal nazbierať 32 tenisových trofejí a vylepšiť rodinný rozpočet o 20,5 milióna amerických dolárov.

Svetovou jednotkou bol pred 9 rokmi a od vtedy dlhé roky sa pravidelne umiestňoval v rebríčku ATP medzi top 10 hráčmi.

Posledné roky ho však trápili mnohé zranenia. Tento rok po svojom návrate dokázal získať iba 2 triumfy na turnajoch a tak sa rozhodol opustiť profesionálny tenis.

Porzite si video na: http://espn.go.com/video/clip?id=espn:8319038

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*