US Open 2012: Berdych prekvapil Federera

Tomáš Berdych

Český tenista Tomáš Berdych prekvapil svetovú jednotku Rogera Federera, keď ho vyradil z US Open.

Prekvapenia na poslednom grandslamovom turnaji roka aj naďalej pokračujú, s podujatím sa nečakane vo štvrťfinále rozlúčil Švajčiar Roger Federer.

Svetová a zároveň aj turnajová jednotka totiž nestačila na šiesteho nasadeného Čecha Tomáša Berdycha a vôbec po prvýkrát od roku 2003 sa neprebojovala v areáli Flushing Meadows medzi najlepšiu štvorku na turnaji.

Berdych začal zápas lepšie, robil menej nevynútených chýb a prvé dva sety putovali práve na jeho konto. V treťom dejstve sa síce švajčiarsky tenista pozviechal a získal ho pre seba, v závere už ale na Berdycha vôbec nestačil a zápas prehral s celkovým výsledkom 5:7 (1), 4:6, 6:3 a 3:6.

Federer po prehre nebol samozrejme spokojný so svojím výkonom, v interview povedal: „Čakal som, že podám oveľa lepší výkon. Vo večerných zápasoch sa mi v minulosti na US Open mimoriadne darilo, no dnes to nebol môj deň. Po úspešnom tenisovom lete som prišiel do New Yorku dobre naladený a chcel som zabojovať o šiesty titul na US Open. Po štvrťfinálovej prehre som pochopiteľne sklamaný a rozčarovaný.

Berdych sa v semifinále stretne s britským tenistom Andym Murrayom, ktorý ako nasadená trojka vyradil z turnaja Marina Čiliča. Zápas môžete sledovať v priamom prenose na internete. LIVE PRENOS >> .


Dvojhra mužov (štvrťfinále):

Tomáš Berdych (6-ČR) – Roger Federer (1-Švajč.) 7:6, 6:4, 3:6, 6:3
Andy Murray (3-V.Brit.) – Marin Čilič (12-Chor.) 3:6, 7:6, 6:2, 6:0

Sledujte zápasy US OPEN v priamom prenose zadarmo! ONLINE PRENOSY >



Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*