US Open 2012: Federer v prvom kole s Youngom

Žreb grandslamového turnaja US Open včera prezradil dvojice tenistov, ktorí budú bojovať o titul.

Švajčiarsky tenista Roger Federer, ktorý bude v areáli Flushing Meadows najvyššie nasadeným hráčom, sa môže tešiť zo včerajšieho žrebu, v prvom kole na turnaji US Open totiž bude hrať s domácim Donaldom Youngom.

Svetová osemdesiatka Young nebude podľa predpokladov pre Federera ťažkým súperom, svetová jednotka vyhrala toto prestížne podujatie päťkrát a rovnaký cieľ má určite aj teraz.

O podobnom šťastí môže hovoriť aj turnajová dvojka Novak Djokovič, na ktorého v úvodnom kole čaká Talian Paolo Lorenzi, v rebríčku ATP umiestnený až na 67. mieste.

Srbský tenista sa nachádza v tej istej polovici pavúka, ako svetová štvorka David Ferrer zo Španielska, či sedmička Juan Martin del Potro z Argentíny.

Britský olympijský víťaz Andy Murray bude mať opäť možnosť zmerať si sily so spomínaným Federerom, je totiž taktiež v prvej polovici herného poľa a so Švajčiarom sa teoreticky v prípade úspechu môže stretnúť v semifinále. V prvom kole na rodáka z Glasgowa čaká Rus Alexander Bogomolov mladší, ktorý je v svetovom rebríčku na 73. priečke.

Ľahkú úlohu bude mať na úvod aj piaty nasadený Francúz Jo-Wilfried Tsonga, ten spozná meno svojho súpera až neskôr, pôjde totiž o jedného z úspešných kvalifikantov.

PROGRAM | PAVÚK | LIVE PRENOSY | REBRÍČEK | VÝSLEDKY | WEB

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*