US Open 2012: Kližan porazil Tsongu a je v 3.kole

US Open Tennis: Martin Klizan

O veľké prekvapenie na turnaji US Open sa postaral slovenský tenista Martin Kližan. V 2 kole dokázal pobaliť kufre Jo-Wilfrieda Tsongovi.

Málokto pochyboval, že mladý 23-ročný Bratislavčan bude mať nejakú šancu postúpiť do 3, kola turnaja na Flushing Meadows. O to viac, že jeho súperom nebol nikto iný ako minuloročný štvrťfinalista US Open Francúz Jo-Wilfried Tsonga.

Rozdiel v hodnotení oboch tenistov je obrovský. Tsonga, ktorý sa tento rok prebojoval do štvrťfinále French Open a vo Wimbledone vypadol len semifinále je v hodnotení ATP na 6 mieste.

Naproti tomu menej skúsený Kližan je v rebríčku ATP hodnotený o 46 miest horšie. Senzácia sa však zrodila a pre slovenský mužský tenis to znamená najcennejší skalp od roku 2006.

O tom, aký je to pocit vyradiť hráča z top 10 ATP Kližan povedal: „Tréner mi prízvukoval, aby som hral aktívne a bojoval až do konca o každú loptičku. Snažil som sa hrať svoju hru a vychádzalo to.

V 3. kole sa tak stretnú dvaja pre medzinárodný tenis menej známe mená Slovák Kližan a Francúz Jérémy Chardy. Teraz si môžete staviť na zápas Kližana a Chardyho. Na výhru Kližana je kurz 2,37, pričom na postup Chardyho je kurz 1,53.

Chardy bude nepríjemný súper, ktorý na tvrdom povrchu už dokázal vyradiť Andyho Murraya, Tsongu, či do penzie odchádzajúceho Roddicka.

Francúzske médiá vypadnutie Tsongu nešetrili, keď ho denník Le Figaro okomentovalo slovami: „Tsonga na dvorci neexistoval, hral bez šťavy a iskry. Bolo to profesionálne zlyhanie. Ako ináč sa dá označiť prehra s 52. hráčom sveta.“

Sám Francúz nevedel skryť sklamanie, keď prehlásil, že nehral dobrý tenis a že nevedel dostať súper do defenzívy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*