US Open 2012: Martin Kližan – Marin Čilič (Live Prenos)

Martin Kližan nastúpi na svoj osemfinálový zápas US Open proti Chorvátovi Marinovi Čiličovi o dve hodiny skôr.

Pôvodne mal hrať o 23:00, ale organizátori posunuli čas zápasu už na 21:00 SELČ. Dôvodom je skreč Mardyho Fisha. Ten nenastúpil pre zranenie na duel s Rogerom Federerom.

Kližan postúpil prvý raz v kariére na grandslamovom turnaji do osemfinále a na ceste doň vyradil už dvoch Francúzov. Okrem Jérémyho Chardyho aj svetovú šestku Joa-Wilfrieda Tsongu.


Jeho osemfinále s Chorvátom Marinom Čiličom zaradili organizátori na dvorec Louisa Armstronga s predpokladaným začiatkom o 21.00 h slovenského času. S takmer dvojmetovým Čiličom (198 cm), nasadenou dvanástkou turnaja, sa stretne prvý raz.

Každý je zdolateľný. Horšie by sa hralo s jedným zo štyroch najlepších hráčov Federer, Djokovič, Murray a Nadal. Aj Federer sa dá poraziť, ale lepšie mať Čiliča ako Federera. Nechcem nič podceniť a nastúpiť s odhodlaním a pokorou. S Čiličom som ešte nemal tú časť zahrať si proti nemu, ale videl som ho veľakrát v televízii. Určite si to užijem,“ vravel Kližan na adresu najbližšieho súpera.

PROGRAM | PAVÚK | LIVE PRENOSY | REBRÍČEK | VÝSLEDKY | WEB

Kližan má už teraz zaručenú finančnú prémiu v hodnote až 120 000 amerických dolárov a okrem toho má istých aj 180 bodov do rebríčka ATP. Tie mu s istotou zaručia návrat do top 50, keďže pred US Open klesol na 52. priečku, pričom pôjde o jeho najlepšie umiestnenie v kariére.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*