US Open 2012: Roddick ukončil kariéru

Andy Roddick US Open 2012

Americký tenista Andy Roddick včera na domácom turnaji US Open ukončil svoju bohatú kariéru.

Turnajová dvadsiatka Andy Roddick sa včera v osemfinále prestížneho Grand Slamu US Open stretol so sedmičkou Juanom Martínom del Potrom.

30-ročný rodák z Omahy síce prvý set po tajbrejku získal pre seba, v ďalších troch ale na Argentínčana nestačil a nakoniec zápas prehral s výsledkom 7:6 (1), 6:7 (4), 2:6 a 4:6.

Keďže Američan ešte počas úvodnej fázy podujatia prekvapivo oznámil, že na US Open ukončí svoju kariéru, v noci k tomu nakoniec naozaj došlo. Bývalá svetová jednotka z roku 2003 sa dostala na čelo renkingu ATP po tom, čo získala cenný triumf práve na US Open a Roddick sa preto rozhodol ukončiť svoju kariéru práve tam.

Roddick bol pred domácim publikom plný emócií a v príhovore fanúšikom povedal: „Na tomto dvorci som si to užíval každú minútu. Na US Open som chodieval už ako dieťa. Keď som bol malý, sedával som tam, kde teraz vy a so zatajeným dychom som sledoval veľké tenisové hviezdy. Mám za sebou dlhú cestu plnú víťazstiev i pádov. V tenise som zažil veľa nádherných chvíľ i veľa sklamaní.

Okrem toho sa Roddick poďakoval všetkým, ktorí ho podporovali a priznal, že je to pre neho veľmi ťažké opustiť svet tenisu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*