US Open 2012: Serena Williamsová vyhrala US Open

Serena Williams won US OPEN 2012

Americká tenistka Serena Williamsová zaznamenala ďalší triumf, keď včera vyhrala posledný Grand  Slam sezóny, US Open.

Serene Williamsovej sa po jej návrate na kurty z dlhodobej prestávky spôsobenej zdravotnými problémami darí, v tomto roku už triumfovala na anglickom Wimbledone. Neskôr získala dve zlaté medaily na olympiáde v Londýne v singlovej a aj deblovej súťaži žien a včera si vybojovala svoj už pätnásty titul z turnaja série Grand Slam vo svojej kariére.

Vo finále US Open, ktoré sa malo pôvodne hrať už v sobotu, nastúpila americká tenistka proti svetovej a turnajovej jednotke Victorii Azarenkovej.

Williamsová začala zápas veľmi dobre, v prvom sete svojej súperke nedala žiadnu šancu a dovolila jej uhrať iba dva gemy, vďaka čomu ho získala v pomere 6:2.

Bieloruska sa ale postupne dostala do tempa a výsledok z úvodného setu Serene vrátila úplne rovnakým spôsobom, čím jej naznačila, že v tomto dueli nebude dominovať tak, ako v predchádzajúcich zápasoch.

V poslednom dejstve sa Azarenková dostala do vedenia a za stavu 5:3 to už vyzeralo, že triumf získa práve ona, ale Američanka dokázala tromi víťaznými hrami otočiť stav na 6:5.

Keďže Azarenková premrhala niekoľko šancí na tajbrejk, Williamsová sa nakoniec s výsledkom 6:2, 2:6 a 7:5 tešila z triumfu.

Štatistiky zápasu: S. Williamsová – Azarenková

1. podanie (úspešnosť v %): 43 z 80 = 54 % – 65 zo 101 = 64 %
využitie 1. podania: 33 zo 43 = 77 % – 36 zo 65 = 55 %
využitie 2. podania: 15 z 37 = 41 % – 19 z 36 = 53 %
esá: 13 – 0
dvojchyby: 5 – 4
víťazné údery: 44 – 13
nevynútené chyby: 45 – 28