US Open 2012: Slovenský tenisti už poznajú svojich súperov

US OPEN logo

Posledný grandslamový turnaj v tomto roku US Open sa začne už v pondelok, tenisti už poznajú svojich súperov.

US Open je už tradične posledným podujatím série Grand Slam v každej tenisovej sezóne, o zisk titulu budú aj tento krát bojovať najlepší tenisti a tenistky.

Včera prebehol v areáli Flushing Meadows, kde sa bude toto slávne podujatie konať, žreb, v ktorom sa všetci športovci dozvedeli mená svojich súperov v prvom kole, medzi nimi bude aj kvarteto reprezentantov Slovenska.

Na rozdiel od Wimbledonu žreb zámorského turnaja dopadol pre Slovensko oveľa lepšie. Naša mužská tenisová jednotka Martin Kližan si v úvodnom kole US Open zmeria sily s Kolumbijčanom Alejandrom Fallom. Kližan je podľa pondelkového vydania rebríčka ATP na 50. mieste, Falla sa nachádza iba o dve pozície nižšie, duel bude preto určite zaujímavý.

Lukáš Lacko, ktorý je v renkingu mužov momentálne 54., v zámorí na neho čaká domáci tenista James Blake, ktorý je síce v rebríčku ATP až na 115. mieste, avšak od organizátorov obdržal voľnú kartu, preto je v hlavnej časti turnaja bez kvalifikácie.

Dominika Cibulková, ktorá je zo Slovákov na US Open jediná nasadená, bude hrať ako turnajová trinástka so Švédkou Johannou Larssonovou.

Daniela Hantuchová si zmeria sily so sedemnástou nasadenou Anastasiou Pavľučenkovou z Ruska.

PROGRAM | PAVÚK | LIVE PRENOSY | REBRÍČEK | VÝSLEDKY | WEB

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*