US Open 2012: Victoria Azarenka – Serena Williams (Live Prenos)

Serana Williams-Viktoria Azarenka live streaming

Bieloruská tenistka Victoria Azarenková sa prebojovala do finále grandslamového turnaja US Open.

Úradujúca a aj turnajová jednotka Azarenková bude o titul na poslednom Grand Slame roka US Open bojovať vo finále s Američankou Serenou Williamsovou. Obe tenistky o tom rozhodli včera vo večerných hodinách, keď zaznamenali úspechy v semifinálových zápasoch.

Azarenková si v semifinále zmerala sily s Ruskou Mariou Šarapovovou, nasadená trojka Bielorusku trochu potrápila, hneď v úvode naznačila, že zápas nebude jednoduchý a prvý set získala pre seba v pomere 6.3.

V druhom sete sa ale Azarenková zlepšila a priebeh zápasu obrátila vo svoj prospech, Ruska síce predviedla výborné podania, ale na druhej strane zaznamenala počas celého duelu až desať dvojchýb, čo Azarenkovej pomohlo k zisku druhého setu.

Záverečné dejstvo bolo napínavé a celý set trval až 74 minút, po dobrom výkone ho v pomere 6:4 získala Azarenková a zápas tak vyhrala s výsledkom 3:6, 6:2 a 6:4.

Viktoria Azarenková (Biel.-1) – Maria Šarapovová (Rus.-3) 3:6, 6:2, 6:4 za 161 minút

Naopak, Američanka Serena Williamsová nemala so svojou semifinálovou súperkou Sarou Erraniovou z Talianska vôbec žiadne problémy, postup do finále si zabezpečila dominantnou hrou, Talianskej tenistke dovolila získať iba tri gemy a po 64 minútach zápas vyhrala s celkovým výsledkom 6:1 a 6:2.

Serena Williamsová (USA-4) – Sara Erraniová (Tal.-10) 6:1, 6:2 za 64 minút

Finále dvojhry žien na US Open v New Yorku sľubuje zaujímavý náboj, ale favoritka je jasná. Bez pochýb je ňou svetová štvorka Serena Williamsová.

Bývalá juniorská jednotka Azarenková v seniorskom tenise prvý raz výraznejšie na seba upozornila v roku 2009, keď na turnaji v Miami zdolala vo finále práve Serenu Williamsovú. Lenže doteraz je to jediné víťazstvo 23-ročnej Bielorusky nad čochvíľa 31-ročnou Američankou. Bilancia je z pohľadu Azarenkovej odstrašujúca 1:9. Zatiaľ naposledy sa stretli v semifinále olympijského turnaja v Londýne a Serena mladšiu súperku prevalcovala 6:1, 6:2.

Američanka vstupuje do svojho šesťdesiateho finále v kariére so štatistikami vo dvojhre, ktoré nemajú v tenisovom svete páru. Vo finále turnajov má celkovo bilanciu 44 víťazstiev – 15 prehier, na tvrdom povrchu je to 28 víťazstiev – 9 prehier, na grandslamových turnajoch 14 víťazstiev a 4 prehry a v súbojoch o titul na US Open 3 víťazstvá – 2 prehry. Jej tohtoročná zápasová bilancia je 46 – 4.

Akú má Azarenková šancu prerušiť túto suverenitu? Uvidí sa v nedeľu od 22:30 h SELČ, keď finále rozohrajú.

Bez ohľadu na výsledok finále si Azarenková udrží post svetovej jednotky rebríčka WTA. Bieloruska si zahrá už o siedme finále v tomto roku, v prípade víťazstva by získala piatu tohtosezónnu trofej.