US Open: Kližan do osemfinále, Cibuľková ide domov

Martin Kližan

Martin Kližan dosiahol na US Open životný úspech. Je prvým slovenským grandslamovým osemfinalistom v mužskom singli od januára 2006.

Zverenec Karola Kučeru sa po zdolaní favorizovaného Francúza Joa-Wilfrieda Tsongu vypol k ďalšiemu skvelému výkonu a poslal domov aj Tsongovho krajana Jérémyho Chardyho.

V sobotňajšom stretnutí 3. kola dvojhry mužov zvíťazil nad Francúzom Chardym nasadeným ako tridsiatym druhým za 131 minút s prehľadom 6:4, 6:4, 6:4.

Martin KLIŽAN (SR) – Jeremy Chardy (32-Fr.) 6:4, 6:4, 6:4

Kližan v prvom sete dosiahol brejk v deviatej hre, v druhej časti sa presadil na returne hneď na úvod a v treťom dejstve predviedol obrat z 1:3 na 5:3. V desiatom geme sa odpodával cez dva brejkbaly v rade. Mečbal premenil bodom priamo z podania.

Slovenský tenista si medzi najlepšími šestnástimi zmeria sily s dvanástkou tohto podujatia, chorvátskym rovesníkom Marinom Čiličom (13.).

Už teraz má istotu 180 bodov do renkingu ATP a prémie 120 000 USD.

Slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková skončila svoju púť na US Open v 3. kole.

Cibulková sa dnes ako trinásta nasadená v treťom kole prestížneho Grand Slamu stretla s talianskou tenistkou Robertou Vinciovou.

Vinciová je v rebríčku WTA umiestnená nižšie ako Slovenka, preto na podujatí pôsobí ako nasadená dvadsiatka, aj napriek tomu však Cibulkovú zdolala vo dvoch setoch s výsledkom 6:2 a 7:5.

Roberta Vinciová (Tal.-20) – Dominika Cibulková (SR-13) 6:2, 7:5

Naša fedcupová reprezentantka mala pred duelom s Taliankou nepriaznivú bilanciu, dodnes sa s ňou na kurtoch stretla päťkrát a iba dvakrát sa tešila z víťazstva.

Dnes si Vinciová štatistiku ešte zlepšila, svojej súperke nedala v prvom sete skoro žiadnu šancu a dovolila jej uhrať iba dva gemy. Cibulková sa síce v druhom dejstve snažila držať s Taliankou krok, ale v závere napokon poľavila, vďaka čomu sa Talianka tešila z postupu do ďalšej fázy turnaja.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*