Wimbledon 2012: Finále S. Williamsová – A. Radwanská

Wimbledon 2012 WTA finále: WIlliams - Radwanska

Američanka Serena Williamsová dnes hrá s tenistkou Agnieszkou Radwanskou o grandslamový titul v londýnskom Wimbledone.

Poľka je na anglickom turnaji nasadená ako trojka cestou do finále vyradila Nemku Angelique Kerberovú v 2 setoch 6:3 a 6:4.

Americká tenistka vo finále zdolala Bielorusku Viktoriu Azarenkovú v dvoch setoch 6:3, 7:6. Bývalá držiteľka titulu Australian Open 22-ročná bývalá jednotka tenisu a terajšia dvojka podľahla 13-násobnej šampiónke, ktorá cestou do finále vyradila aj českú obhajkyňu titulu Petru Kvitovú je teraz tenisovými odborníkmi považovaná za favoritku zajtrajšieho turnaja.

Williamsová na twitteri prehlásila: „Som nadšená. Tvrdo som pracovala, prahla som po niečom takomto. Viktoria je skvelá hráčka. Som rada, že sa mi podarilo dostať sa ďalej. Moja finálová súperka Radwanska si počína neuveriteľne, ide jej to a bude sa snažiť poslať mi nazad každučký úder, takže si na to musím dať pozor.“

Ak Serena dnes vyhrá, vyrovná sa s piatimi wimbledonskými titulmi staršej sestre Venus Williams. Získa už štrnásty grandslamový titul a upevní si miesto na štvrtom mieste historických tabuliek. Pred ňou sú v open ére len Nemka Steffi Grafová (22 titulov) a česká rodáčka Martina Navrátilová spoločne s Američankou Chris Evertová (obe majú 18 titulov).

Naproti tomu 23-ročná Radwanska má jasnú motiváciu, pretože ak vyhrá finálový zápas, tak sa môže posunúť na prvé miesto rebríčka WTA.

Splnil sa mi detský sen. 18 rokov hrám tenis a rovnakú dobu som túžila po tom hrať grandslamové finále,“ prehlásila Poľka.

Radwanská je prvou poľskou finalistkou na jednom zo štyroch veľkých turnajov od Jadwiga Jedrzejowské v Paríži v roku 1939.

Radwanskú tak dnes čaká veľmi ťažká úloha, so Serenou Williamsovou sa totiž doteraz na kurtoch stretla iba dvakrát a v oboch prípadoch ťahala za kratší koniec. Mladšia zo sestier Williamsových je v dobrej forme, čo potvrdili aj jej výsledky na Wimbledone a po dlhšej odmlke opäť ukazuje, že stále patrí medzi najlepšie tenistky sveta.

Stavte si na víťazku Wimbledonu. Kurz na sobotňajší triumf Williamsovej je 1,14, pričom šanca Radwanskej je ohodnotená kurzom 5,50.

SLEDUJTE FINÁLE V PRIAMOM PRENOSE >> LiVE >>
[poll id=“7″]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*