Wimbledon: Federer vo finále proti Murrayovi

Roger Federer - Andy Murray

Britský tenista Andy Murray sa stal prvým domácim hráčom od roku 1938, ktorý sa dostal do finále Wimbledonu.

Tohtoročný Wimbledon je už od svojho začiatku plný prekvapení, v oboch singlových súťažiach predčasne skončilo niekoľko favoritov a favoritiek.

Tým prvým bolo vypadnutie svetovej dvojky Rafaela Nadala už v druhom kole, včera sa so slávnym podujatím rozlúčila aj svetová jednotka Novak Djokovič, ktorý tak neobháji zisk titulu z minulého roku.

Stavte si na zajtrajšie finále Wimbledonu medzi Rogerom Federerom a Andym Murrayom. Kurz na výhru Federera je 1,53, prípadné víťazstvo Murraya bude ohodnotené kurzom 2,62.

Srbský tenista včera vôbec nestačil na skvele hrajúceho Rogera Federera, ktorý sa tak prebojoval do ďalšieho finále, keď Djokoviča porazil v štyroch setoch relatívne hladko s výsledkom 6:3, 3:6, 6.4 a 6:3. Vo finále sa zajtra stretne práve so spomínaným Britom Murrayom.

Rodený Škót totiž v semifinále vyhral nad francúzskym tenistom Jo-Wilfriedom Tsongom, ktorý mu nenarobil žiadne väčšie problémy a zápas nakoniec skončil s výsledkom 6.3, 6:4, 3:6 a 7:5.

Murray tak jednoznačne potešil britské publikum, ktoré tak po dlhom čase konečne uvidí v súboji o slávnu šalátovú misu domáceho hráča. Dá sa očakávať, že fanúšikovia budú podporovať Andyho Murraya, Švajčiar Federer tak bude mať ťažkú prácu.

Murray má z finálových duelov na turnajoch série Grand Slam zlú štatistiku, doteraz bojoval o primát tri krát, avšak ani v jednom prípade vo finále nezískal ani jeden set a dve z týchto prehier mu na US Open 2008 a Australian Open 2010 pripravil práve Federer.

Murray chce dnes preto naplno zužitkovať všetky skúsenosti z minulých turnajov a v rozhovore pre televíziu BBC Sport povedal: Aj keď je to moje prvé finále na Wimbledone, podobné skúsenosti mám z US Open a Australian Open. Viem aké to bude a som si vedomý, že nás bude sprevádzať veľká dávka nervozity, ale viem sa s ňou vysporiadať. Roger patrí medzi najlepších tenistov histórie a bude to veľmi náročný zápas.

V prípade finálového triumfu v pondelok vystrieda Djokoviča na poste svetovej jednotky a vyrovná zápis Petea Samprasa i Willieho Renshawa, ktorí na posvätnej wimbledonskej tráve triumfovali sedemkrát.

Federer bol naposledy na mužskom tróne v máji 2010. Ak sa v pondelok naň vráti, vyrovná rekord Samprasa, ktorý strávil na čele rebríčka ATP 286 týždňov. Švajčiar má šancu na zisk rekordnej 17. singlovej trofeje z podujatí veľkej štvorky, prvej od januára 2010, keď vyhral Australian Open v Melbourne.

SLEDUJTE FINÁLE V PRIAMOM PRENOSE >> ONLINE >>
[poll id=“6″]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*