Rybáriková začne s Radwanskou, Cibulková proti Zakopalovej

Wimbledon live stream

Dnes sa v Londýne konalo žrebovanie súťažných dvojíc prvého kola prestížneho grandslamového turnaja Wimbledon.

Naši tenisoví reprezentanti mali počas dnešného žrebu pred Wimbledonom šťastie, ani jeden z nich nehrá s nasadeným hráčom.

Trojica slovenských tenistov Martin Kližan, Lukáš Lacko a Karol Beck sa po dnešnom žrebovaní súperov do prvého kola prestížneho Wimbledonu môžu tešiť, ani jeden z nich nenarazí v úvode turnaja na veľmi ťažkého súpera. Práve naopak, trojica našich nastúpi proti hráčom, z ktorých je ten najvyššie nasadený až na 79. mieste.

Ide o rumunského tenistu Adriana Ungura, ktorý si zmeria sily s našou jednotkou Lukášom Lackom. Ten sa momentálne v rebríčku ATP pohybuje na 59. mieste a má tak šancu postúpiť do druhého kola cez papierovo slabšieho súpera. Lacko sa už s Ungurom vo svojej kariére doteraz stretol dvakrát, v oboch prípadoch sa tešil z víťazstva.

Nováčik na Wimbledone Martin Kližan bude mať pravdepodobne ťažšiu úlohu ako Lacko, v prvom kole narazí na Argentínčana Juana Ignacia Chelu, ktorý je síce v rebríčku o dvadsať miest nižšie, ale je o desať rokov starší a má viac skúseností. Kližan s ním ešte nikdy nehral, šance oboch sú teda pred duelom vyrovnané.

Posledný Slovák v singlovej súťaži mužov je Karol Beck, ten nastúpi proti Američanovi Jessemu Levineovi, ktorý je v renkingu mužov až na 104. mieste. Beck tak bude mať miernu výhodu, aj keď sa s týmto tenistom ešte nestretol.

Dvojhra mužov – 1. kolo

Martin KLIŽAN (SR) – Juan Ignacio Chela (Arg.) / bilancia 0:0
Lukáš LACKO (SR) – Adrian Ungur (Rum.) / bilancia 2:0
Karol BECK (SR) – Jesse Levine (USA) / bilancia 0:0

Počet slovenských tenistiek v hlavnej časti slávneho Wimbledonu sa rozrástol na štyri po tom, čo sa Jana Čepelová dokázala prebojovať cez celú kvalifikáciu a vôbec po prvýkrát v kariére sa dostala na grandslamovom podujatí tak vysoko.
Mladá tenistka bude mať veľkú šancu postúpiť dokonca aj do druhého kola, v tom prvom sa totiž po dnešnom žrebe stretne s rovnako starou Francúzkou Kristinou Mladenovicovou, rodáčkou z Saint Pol sur Mer.

Najhoršie zo slovenských tenistiek obišla Magdaléna Rybáriková, ktorá v prvom kole narazí na ťažkú súperku v podobe nasadenej trojky Agnieszky Radwanskej. Ich bilancia je ale 2:2, takže Rybáriková môže prekvapiť.

Naša jednotka Dominika Cibulková, ktorá bude na Wimbledone pôsobiť ako nasadená trinástka, si zmeria sily s Češkou Klárou Zakopalovou, s ktorou zatiaľ dvakrát vyhrala a Daniela Hantuchová nastúpi proti Jamie Hamptonovej z USA, pričom táto dvojica sa ešte na kurtoch nestretla.

Dvojhra žien – 1. kolo

Dominika CIBULKOVÁ (SR-13) – Klára Zakopalová (ČR) / bilancia 2:0
Daniela HANTUCHOVÁ (SR-27) – Jamie Hamptonová (USA) / bilancia 0:0
Magdaléna RYBÁRIKOVÁ (SR) – Agnieszka Radwanská (Poľ.-3) / bilancia 2:2
Jana ČEPELOVÁ (SR) – Kristina Mladenovicová (Fr.) / bilancia 1:1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*