Wimbledon: Lacko končí, Murray postúpil cez Baghdatisa…

Wimbledon live stream

Slovenský tenista Lukáš Lacko prehral v zápase 3.kola na grandslamovom turnaji Wimbledon s Francúzom Joom-Wilfriedom Tsongom v troch setoch 4:6,3:6 a 3:6.

Slovensko tak prišlo o posledného zástupcu v singli. Zverenec trénera Mateja Liptáka si vyrovnal svoje grandslamové maximum z tohtoročného Australian Open.

Za svoje pôsobenie na tráve All England Clubu si odnáša 38 875 libier a 90 bodov do rebríčka ATP Entry pre nasadzovanie. Pred turnajom figuroval na 60. mieste vo svetovom rebríčku, no s určitosťou sa v pondelok 9. júla posunie vyššie.

Brit Andy Murray bude v nasledujúcom kole čeliť Marin Ciličovi, pretože v 3. kole vybojoval 4-setový zápas proti Marcosovi Baghdatisovi.

Včera o 11. hodine večer Murray zavŕšil 4 setovú 7-5 3-6 7-5 6-1 výhru nad Baghdatisom. Stretnutie sa zdramatizovalo v 3. sete. Anglický tenista sa snažil vyrovnať tretí set, ale pri 4:2 pustil proti finalistovi Australian Open 2006 svoju hru a potom už nestačil dorovnať.

Murray je vo Wimbledone vedený ako nasadený štvrtý hráč si teraz musí poradiť s Chorvátom Ciličom. Ten sa do štvrťfinále glandslamu bude pokúšať dostať 1-krát v tomto roku.

PROGRAM ZÁPASOV WIMBLEDON 2012 MUŽI ATP >>
[poll id=“6″]

Serena Williams musela včera večer siahnuť na dno svojich síl, pretože v zápase proti Zheng Jie sa  Číňanka v treťom kole rozhodla zdramatizovať priebeh zápasu.

Americká tenistka po dramatickom závere stretnutia hrajúceho sa na Centrálnom kurte povedala: „V poslednom sete som si myslela, že to bude hračka a poľahky postúpila. Iba málo stačilo a moja koncentrácia povolila. To využila súperka a takmer vyhrala tretí set.

Wiliamsovú teraz čaká hráčka Kazachstanu Yaroslava Shvedová. Tá sa na londýnsky turnaj dostala vďaka divokej karte.

Shvedová sa zviditeľnila dosiahnutím jednoznačného víťazstva proti finalistke French Open Sare Erraniovej. Talianka v prvom iba 15 minút trvajúcom sete nedokázala zahrať ani jednu víťaznú hru. Talianska tenistka tak v 3. kole Wimbledonu podľahla Shvedovej 0:6 a 4:6.

Číslo 3 tabuľky WTA Agnieszka Radwanska potrebovala na vyradenie Heather Watsonovej menej ako hodinu. Britku, ktorá je 4. medzi britskými tenistkami hladko porazila 6-0 a 6-2.

3. najlepšia ženská profesionálna tenistka sveta dokázala v treťom kole dominovať už od prvého podania v úvodnej hre. Prvý set vyhrala po 24. minútach, pretože Watsonová sa nedokázala dostať do nejakej hracej pozície.

Angličanka sa dopúšťala mnohých nevynútených chýb, pričom Radwanska hrala efektívne a dokázala umiestňovať loptičky na nekryté miesta.

Prekvapujúco na tento zápas bol Centrálny wimbledonský kurt zaplnený len čiastočne. Tí ktorí prišli povzbudiť Britku mali len mále priestoru na povzbudzovanie domácej tenistky.

Myslím si, že zlyhanie súperky prišlo na začiatku. Bola veľmi nervózna, je veľmi mladá a má ešte tenisový život pred sebou. Myslím, že v kariére toho môže ešte veľa dosiahnuť,“ prehlásila po vyhratom zápase Radwanska.

Teraz ju bude čakať v ďalšom kole víťazka zápasu medzi Nadiou Petrovovou a Camilou Giorgiovou.