Zajtra začína US Open

Už od zajtra sa bude tenisový svet sústrediť na dianie v areáli Flushing Meadows, kde odštartuje US Open.

Štvrtý grandslamový turnaj v sezóne je každoročne poslednou šancou pre všetkých tenistov zapísať sa do histórie podujatí veľkej štvorky, inak tomu nebude ani tento krát, o tenisové tituly bude bojovať tenisová špička z celého sveta.

O primát na americkom turnaji bude bojovať aj Švajčiar Roger Federer, ktorý je oproti minulému roku opäť na čele svetového rebríčka ATP. Federer totiž vo Flushing Meadows dva roky po sebe skončil v semifinále na rakete Srba Novaka Djokoviča, ktorého po tohtoročnom triumfe na britskom Wimbledone zosadil z trónu a vrátil sa na vrchol.

PROGRAM | PAVÚK | LIVE PRENOSY | REBRÍČEK | VÝSLEDKY | WEB

Federer doteraz vo svojej kariére získal až sedemnásť grandslamových titulov a určite sa bude snažiť o ďalší. Ešte minulý rok o ňom niektorí odborníci pochybovali a pošuškávalo sa aj o tom, že sa možno už nevráti na medzi tenisovú špičku, Švajčiar ale ukázal, že vo svete tenisu ešte nepovedal posledné slovo a pred US Open je jedným z favoritov.

Okrem spomínanej dvojice sa bude o grandslamové prvenstvo snažiť aj Brit Andy Murray, ktorý získal zlatú medailu na olympijských hrách v Londýne.

V ženskej singlovej súťaži je stále najväčšou favoritkou domáca Serena Williamsová, ktorá triumfovala na Wimledone a aj na olympiáde.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*