cyklistika

Petra Sagana čaká klasika Strade Bianche

Peter Sagan

Slovenský cyklista Peter Sagan sa predstaví na pretekoch Strade Bianche 2017 v Toskánsku v Taliansku. Pomaly sa nám rozbiehajú jarné klasiky a dnes nás čaká jedna z tých najznámejších.

Trať dlhá 200 kilometrov zahŕňa viac ako 50 kilometrov prašných ciest, ktoré prechádzajú cez Toskánske kopčeky.

Wiggins vyhral TdF, Sagan s historickým úspechom!

Peter Sagan

Britský cyklistka Bradley Wiggins sa stal prvým Britom, ktorý vyhral slávne preteky Tour de France.

Bradley Wiggins dnes nie je jediným pretekárom, ktorý sa zapíše do športovej histórie, obrovský úspech dosiahol aj slovenský cyklista Peter Sagan, ktorý na dnešnej poslednej etape v záverečnom šprinte skončil druhý a vyhral

Velits skončil v časovke na výbornom štvrtom mieste

Tour de France 2012 live

Slovenský cyklista Peter Velits dnes na časovke Tour de France podal skvelý výkon a nakoniec skončil štvrtý.

Dnes sa vo Francúzsku odohrala 19. predposledná etapa slávnych cyklistických pretekov Tour de France, na ktorej si Brit Bradley Wiggins potvrdil svoje celkové víťazstvo.

Cavendish vyhral 18. etapu TdF, Sagan skončil tretí!

Peter Sagan

Slovenská cyklistická hviezda Peter Sagan aj naďalej podáva skvelé výkony na Tour de France, včera skončil tretí.

Slávne cyklistické preteky Okolo Francúzska sa pomaly blížia k svojmu záveru, včera cyklisti odjazdili svoju osemnástu etapu a čakajú ich oficiálne ešte tri a Peter Sagan istým krokom kráča k najväčšiemu úspechu slovenskej cyklistiky v jej histórii.

Španielsky matador Valverde vyhral 17. etapu TdF

Tour de France 2012

Španiel Alejandro Valverde sa stal štvrtýkrát v kariére víťazom etapy na cyklistických pretekoch Tour de France, keď sa presadil vo štvrtkovej previerke z Bagnéres de Luchonu do Peyragudesu (143,5 km).

V náročných pyrenejských kopcoch sa presadil 32-ročný jazdec tímu Movistar pred Britom v službách Sky Christopherom Froomom a vedúcim mužom

Tour de France: Voeckler vyhral kráľovskú etapu

Tour de France logo

Cyklistické preteky Tour de France včera pokračovali šestnástou, takzvanou kráľovskou etapou, v ktorej triumfoval Voeckler.

Francúzski fanúšikovia cyklistiky môžu byť so svojimi obľúbencami viac ako spokojní, hlavne s Thomasom Voecklerom. Ten totiž včera ukázal, že patrí medzi špičku v tomto športe, keď vyhral veľmi náročnú etapu z Pau do Bagneres-de-Luchon s pekným náskokom.

Sagan má zelené tričko zabezpečené

Slovenský cyklista Peter Sagan skončil na včerajšej 15. etape Tour de France na 9. mieste. Napriek tomu zvýšil v boji o lídra bodovacej súťaže svoj náskok na druhého Greipela na 102 bodov.

V 15. dni pretekov, prestížnej súťaže TdF, merajúcej 158,5 km sa pretekalo zo Samatanu do Pau a najrýchlejším pretekárom sa stal Pierrick Fedrigo.

Tour de France: Sagan opäť na druhom mieste!

Tour de France: Peter Sagan

V 14. etape prestížnych Tour de France skončil druhý. Aj napriek tomu však Peter Sagan môže byť spokojný, pretože si stále ponechal zelené triko.

Po 14. dňoch pretekania je Sagan stále najlepším cyklistom v bodovacej súťaži, kde má pred druhým Nemcom André Greipelom náskok takmer 100 bodov.

Saganovi v 13. etape TdF chýbali na víťazstvo iba milimetre

Peter Sagan - Tour de France 13.etapa

Slovenský cyklista Peter Sagan opäť potvrdil, že na Tour de France smeruje k víťazstvu v súťaži aktivity.

Trinásta sobotňajšia etapa pretekov Okolo Francúzska štartovala v St. Paul Trois Chateaux, pričom pretekári sa stretli po 217 kilometroch v cieli v Le Cap D’Agde.

Tour de France: Sagan skončil šiesty (VIDEO)

Peter Sagan

Slovenský cyklista Peter Sagan včera potvrdil svoje vedenie v súťaži aktivity na Tour de France.

Dvanásta etapa slávnych francúzskych pretekov zo St. Jean de Maurienne do Annonay merala až 226 kilometrov, bola teda najdlhšou časťou celého podujatia.

Pierre Roland vyhral 11.etapu Tour de France, Velits bodoval

Slávne cyklistické preteky Tour de France boli včera svedkom ďalšej vrchárskej etapy, v ktorej bodoval aj Peter Velits.

Jedenásta etapa prestížnej francúzskej Tour de France včera opäť vyhovovala viac cyklistom, ktorí sa špecializujú na vrchárske časti podujatia, dokázal to aj náš Peter Velits.