tour de france vysledky

Tour de France: Voeckler vyhral kráľovskú etapu

Tour de France logo

Cyklistické preteky Tour de France včera pokračovali šestnástou, takzvanou kráľovskou etapou, v ktorej triumfoval Voeckler.

Francúzski fanúšikovia cyklistiky môžu byť so svojimi obľúbencami viac ako spokojní, hlavne s Thomasom Voecklerom. Ten totiž včera ukázal, že patrí medzi špičku v tomto športe, keď vyhral veľmi náročnú etapu z Pau do Bagneres-de-Luchon s pekným náskokom.

Sagan má zelené tričko zabezpečené

Tour de France 2012 live

Slovenský cyklista Peter Sagan skončil na včerajšej 15. etape Tour de France na 9. mieste. Napriek tomu zvýšil v boji o lídra bodovacej súťaže svoj náskok na druhého Greipela na 102 bodov.

V 15. dni pretekov, prestížnej súťaže TdF, merajúcej 158,5 km sa pretekalo zo Samatanu do Pau a najrýchlejším pretekárom sa stal Pierrick Fedrigo.

Tour de France: Sagan opäť na druhom mieste!

Tour de France: Peter Sagan

V 14. etape prestížnych Tour de France skončil druhý. Aj napriek tomu však Peter Sagan môže byť spokojný, pretože si stále ponechal zelené triko.

Po 14. dňoch pretekania je Sagan stále najlepším cyklistom v bodovacej súťaži, kde má pred druhým Nemcom André Greipelom náskok takmer 100 bodov.

Tour de France: Sagan opäť triumfoval

Peter Sagan

Slovenská cyklistická hviezda Peter Sagan včera opäť dokázal, že patrí k špičke, vyhral už tretiu etapu na Tour de France.

Petra Sagana už dnes mnohí odborníci z cyklistického sveta považujú za fenomén, vo svojich 22 rokoch po prvý krát súťaží na najslávnejších pretekoch Tour de France a napriek tomu získal už tretie etapové víťazstvo.