wimbledon

Prepíše Federer históriu? Sledujte Wimbledon naživo a tipnite si!

Pripravte si jahody so šampanským! Začína totiž tretí grandslamový turnaj sezóny – Wimbledon, ktorý svoje brány otvorí po 131. raz.

Vychutnajte si súboje z tohto najstaršieho a najprestížnejšieho tenisového turnaja naživo na TV Tipsport. Murray, Federer, Cibulková a ďalšie tenisové esá to naplno roztočia počas najbližších dvoch týždňov!

LOH 2012: Rozlosovanie tenisového turnaja

Olympijské hry 2012 Londýn

Srbský tenista Novak Djokovič si v prvom kole olympijského turnaja zahrá s Talianom Fabiom Fogninim.

Dnešný žreb dvojíc prvého kola olympijského turnaja v Londýne prisúdil niekoľkým favoritom ťažkých súperov, medzi nimi je aj svetová dvojka Novak Djokovič, ktorý si hneď na úvod zmeria sily s talianskym tenistom Fabiom Fogninim.

Federer vyhral svoj siedmy Wimbledon

Roger Federer

Švajčiarsky tenista Roger Federer dnes už siedmykrát vo svojej kariére vyhral slávny Wimbledon.

Roger Federer dnes opäť potvrdil, že patrí k najlepším tenisovým hráčom v tenisovej histórii, keď po napínavom finálovom zápase s domácou nádejou Andym Murrayom získal už svoj siedmy titul na kurtoch v juhozápadnom Londýne po výhre 4:6, 7:5, 6:3 a 6:4.

Wimbledon: Federer vo finále proti Murrayovi

Roger Federer - Andy Murray

Britský tenista Andy Murray sa stal prvým domácim hráčom od roku 1938, ktorý sa dostal do finále Wimbledonu.

Tohtoročný Wimbledon je už od svojho začiatku plný prekvapení, v oboch singlových súťažiach predčasne skončilo niekoľko favoritov a favoritiek.

Serena vyhrala svoj piaty Wimbledon a 14. grandslamový titul

Serena Williams

Americká tenistka Serena Williamsová dnes získala už svoj piaty triumf na slávnom anglickom turnaji Wimbledon.

30-ročná americká tenistka Serena Williamsová dnes vo finále prestížneho Wimbledonu nastúpila proti Poľke Agnieszke Radwanskej, pričom pred zápasom bola jednoznačnou favoritkou aj napriek tomu, že je v rebríčku WTA umiestnená nižšie.

Wimbledon 2012: Finále S. Williamsová – A. Radwanská

Wimbledon 2012 WTA finále: WIlliams - Radwanska

Američanka Serena Williamsová dnes hrá s tenistkou Agnieszkou Radwanskou o grandslamový titul v londýnskom Wimbledone.

Poľka je na anglickom turnaji nasadená ako trojka cestou do finále vyradila Nemku Angelique Kerberovú v 2 setoch 6:3 a 6:4.

Semifinále Wimbledonu 2012: Murray – Tsonga

Wimbledon 2012 (semifinále): Andy Murray v Jo-Wilfried Tsonga

Murray má obrovskú možnosť prepísať históriu.

Škót Andy Murray sa dnes poobede snažiť prebojovať sa do prvého finále Wimbledonu vo svojej kariére. V ceste mu v semifinále stojí nasadený 5 hráč turnaja Jo-Wilfried Tsonga.

Semifinále Wimbledonu 2012: Djokovič – Federer

Wimbledon: Djokovič - Federer

Obhajca titulu a zároveň nasadená jednotka londýnskeho tenisového turnaja Novak Djokovič bude v ceste do finále čeliť Rogerovi Federerovi.

Srb sa do semifinále dostal cez Nemecka Floriana Mayera. Jeho oponent bol vyvedený z tempa a možno aj znechutený miernym zdržaním kvôli dažďu.

Federer, Murray, Djokovič, Fererer sú v štvrťfinále Wimbledonu

Wimbledon live stream

Švajčiarsky tenista Roger Federer sa prebojoval do štvrťfinále Wimbledonu napriek tomu, že potreboval ošetrenie.

Bývalá svetová jednotka Roger Federer opäť postúpil do štvrťfinále singlovej súťaže mužov na slávnom anglickom Wimbledone, keď v osemfinále po menších problémoch zdolal prekvapenie turnaja Xaviera Malisseho z Belgicka.

Wimbledon: Lacko končí, Murray postúpil cez Baghdatisa…

Slovenský tenista Lukáš Lacko prehral v zápase 3.kola na grandslamovom turnaji Wimbledon s Francúzom Joom-Wilfriedom Tsongom v troch setoch 4:6,3:6 a 3:6.

Slovensko tak prišlo o posledného zástupcu v singli. Zverenec trénera Mateja Liptáka si vyrovnal svoje grandslamové maximum z tohtoročného Australian Open.

Nadalovo vypadnutie môže pomôcť Murrayovi

Wimbledon: Andy Murray

Britský tenista Andy Murray stále dúfa, že sa mu podarí vyhrať domáci Wimbledon.

Vypadnutie Španiela, ktorý v posledných dvoch granslamových turnajoch získal titul je pre Murraya dobrou správou.